rok szkolny 2017/2018
Maraton Języka Niemieckiego

24 marca 2018r. odbył się w SP 28 w Toruniu VI Maraton Języka Niemieckiego, w którym nasi uczniowie z klas 3 i 2 gimnazjalnych już tradycyjnie uczestniczyli. W sobotnie przedpołudnie 18 ochotników z naszej szkoły zmagało się z czasownikami też nieregularnymi, grało w karty i gry planszowe – oczywiście po niemiecku oraz próbowało zająć podium w kahoocie J  Jednym słowem było dużo dobrej zabawy oraz śmiechu! Za rok na pewno też przyjdziemy.
J. Prażniewska
fotorelacja

Kolejny sukces uczennicy kl. VI – Karoliny Doroch

w konkursie miejskim „ Dzieje Torunia”

23 marca 2018r. odbył się finał konkursu miejskiego „ Dzieje Torunia”. Konkurs obejmuje tematykę związaną z historią Torunia, od wystawienia przywileju lokacyjnego, do współczesności. W tym roku szkolnym odbyła się już XVIII edycja tego konkursu historycznego, którego tematem przewodnim była „Historia Torunia międzywojennego”.
W konkursie wzięło udział 562 uczniów z 48 toruńskich szkół. Etap szkolny odbył się 26 stycznia br. i wzięło w nim udział 16 uczniów klas 4 – 3gimnazjum. Do finału miejskiego zakwalifikowali się:
Agata Świeczkowska – kl. IV
Martyna Anczewska – kl. V
Karolina Doroch – kl. VI
Martyna Kuzdżał – kl. VII
Jakub Bielicki – kl. VII
Marcel Pacuła – kl. VII
Mikołaj Cymerman – kl. IIIGim
Kolejnym sukcesem zakończył się udział w finale naszej uczennicy kl. VI. Karolina Doroch zajęła VI miejsce w finale konkursu w kategorii szkół podstawowych (klasy 4-6).
Warto przypomnieć, że w ubiegłorocznej edycji tego konkursu, Karolina zajęła VII miejsce. Czekamy na kolejny sukces za rok! Gratuluję laureatce i finalistom, życząc dalszych sukcesów!
Anna Boorcan

Sukces uczniów w konkursie zarządzania projektami PM@SCHOOLS

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 75

Dnia 02.02.2018 na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbył się finał konkursu PM@SCHOOLS 2017/18. (O konkursie pisaliśmy tutaj.) W finale uczestniczyło 6 grup projektowych, które zostały wyłonione z 26 grup biorących udział w konkursie. Prezentacje finałowe stały na wysokim bardzo wyrównanym poziomie. O kolejności miejsc często decydowały niuanse. Organizatorzy konkursu oraz jury powiedzieli, że wszystkie zaprezentowane projekty zasługują na wielkie wyrazy uznania, byli pod ogromnym wrażeniem przygotowanych projektów oraz pomysłowości i zaangażowania uczestników. "Chyba rośnie nam przyszła konkurencja" stwierdzili z uśmiechem. Dwie drużyny z naszej szkoły brały udział w finałowych zmaganiach i obie zajęły 4 miejsce:
drużyna z projektem "Uruchamiamy szkolny radiowęzeł":
Marcel Pacuła
Wiktoria Durka
Amelia Lis
Zuzanna Ciuruś

drużyna z projektem "Zakładamy szkolną gazetę":
Aleksandra Midura
Agata Kurtyka
Amelia Szewczyk
Kacper Kulas 
Oliwia Furstenau

Gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów na polu zarządzania projektami.
Jolanta Kola


I semestr