Oddziały przedszkolne

 

GALERIA ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

MISY TYBETAŃSKIE

 

16-tego stycznia 2018 r. naszych przedszkolaków odwiedził Pan Arkadiusz i zaprezentował niezwykłe działanie mis tybetańskich. Dzieci miały możliwość doświadczenia wibracji pocieranych w wielką umiejętnością tych niezwykłych instrumentów. Dźwięki , które wybrzmiewały z pocieranych pałeczkami mis tworzyły swoistą muzykę sprzyjająca relaksowi.

WYCIECZKA DO MUZEUM PIERNIKA

23-go listopada 2017r. dzieci z gr. „Motylki” i „Słoneczek” wybrały się do Muzeum Piernika.

Na miejscu dzieci uczyły się jak przygotować pierniki do wypieku ( wałkowały ciasto, odciskały w ręcznie rzeźbionych w drewnie formach)

Dzieci poznały również legendę związaną z powstaniem najsłynniejszego toruńskiego piernika „Katarzynki”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wirtualna przebieralnia, w której dzieci mogły zobaczyć siebie w stroju kramarki czy właściciela fabryki. Na zakończenie obdarowani ciepłymi, pachnącymi piernikami przedszkolaki wróciły z powrotem do szkoły.

 


24.10 Barbarka

Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach opartych na bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Taka forma kształcenia stymuluje do świadomej obserwacji i przyjęcia podstawy badacza przez dzieci. Uzupełnieniem ścieżki ekologicznej były karty pracy przygotowane odpowiednio do poziomu intelektualno-rozwojowego dzieci oraz istniejących warunków na terenie Barbarki. 

12.10 MPO (ECOKID)

Dzieci miały możliwość odwiedzenia sali dydaktycznej w budynku sortowni ZUOK w której poznały szopa Sortka i oglądały film 3D o segregacji odpadów. Mogły skorzystać ze zgniatarek do plastikowych butelek.

28.09 Baj Pomorski „Baśń o złotej rybce”

W spektaklu dzieci przeniosły y się do świata odległego, baśniowego, do świata pomiędzy maleńką, ciasną chatką Rybaka a wielkim jeziorem, skrywającym wspaniałe tajemnice pod taflą falującej wody. To opowieść o potędze pogody ducha, o niezwykłym świecie ukrytym na dnie serca i na dnie jeziora. Przedstawienie odsłoniło przed młodymi widzami świat na pograniczu realizmu i baśni, w którym życie toczy się w rytmie słów.